Państwo Małgorzata i Grzegorz Knap przekazali na potrzeby działalności Obserwatorium szczodry dar: teleskop Maksutow-Cassegrain VixenVMC 110L. Dziękujemy z całego serca, wykorzystamy ten dar do dalszego popularyzowania astronomii. Zdjecie w >>> galerii <<<.

W dniu 8 stycznia 2018r. w Filharmonii Koszalińskiej odbyła się ceremonia wręczenia Koszalińskich Orłów. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński wręczył statuetki w pięciu różnych kategoriach w tym, za wkład w popularyzację wiedzy astronomicznej w kategorii Edukacja i Oświata to prestiżowe wyróżnienie przypadło Obserwatorium Astronomicznemu przy Pałacu Młodzieży w Koszalinie. Nagrodę odebrali: dyrektor Pałacu Młodzieży w Koszalinie pani Iwona Potomska, kierownik obserwatorium Robert Suszyński oraz pomysłodawca projektu pan Paweł Iwanek. Fotorelacja z ceremonii zamieszczona jest w naszej  >>> galerii.

W dniach 25 i 26 sierpnia 2017r. (piątek i sobota) z powodu wyjazdu pracowników w ramach szkolenia na astrozlot w Janowie Podlaskim obserwatorium będzie nieczynne. Zapraszamy do galerii obserwatorium gdzie zamieścimy fotograficzną relację ze zlotu >>> fotorelacja.

W Sobotę 20 maja 2017r. w ramach akcji Noc Muzeów Obserwatorium Astronomiczne w Koszalinie będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających w godzinach od 16:00 do 22:00.  Zaprezentujemy wyposażenie obserwatorium, jeśli dopisze pogoda będzie także możliwość obserwacji wieczornego nieba.

10 maja w godzinach od 17:00 do 19:00 będziemy gościć w obserwatorium uczestników Tech Klubu z Politechniki Koszalińskiej. Na tym spotkaniu prof. nadzw. dr hab. inż. Robert Suszyński, pracownik Katedry Systemów Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów WEiI Politechniki Koszalińskiej, Kierownik Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie, który od wielu lat zajmuje się astronomią obserwacyjną zapozna uczestników ze współczesną elektroniką i informatyką na usługach astronomii.

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.